حواله دلار کانادا صرافی آرمانی

 نکته که باید در باره حواله دلار کانادا بدانید۴

کانادا از کشور هایی است که تعداد بسیار زیادی از ایرانیان برای اقامت و ادامه تحصیل انتخاب می کنند. حجم بالای مهاجرت باعث شده است که تقاضا برای حواله دلار کانادا در بازار ایران بسیار بالا باشد. در این مقاله به مواردی اشاره می شود که حتما برای حواله پول به کانادا باید مد نظر قرار دهید.

  • چکونه از قانونی (سفید )بودن حواله اطمینان حاصل کنیم؟

 به تبع تقاضای زیاد در این عرصه، افراد سودجوی بسیاری تلاش می کنند از افراد سوء استفاده کنند. این افراد در پوشش صرافی های به ظاهر رسمی  با قیمت های مناسب اقدام به پولشویی و تبدیل ارز حاصل امور خلاف قانون می نمایند. همیشه هنگام خرید حواله کانادا از منشا پول مطمئن شوید تا اسیر اقدامات سودجویانه ی گروه های تبه کار نشوید. بهترین و قابل اعتماد ترین راه برای اطمینان حاصل کردن، مراجعه به صرافی های رسمی و قانونی که هم در ایران و هم درکانادا ثبت قانونی شده اند است. برای حصول اطمینان می توانید از لینک های زیر استفاده کنید:

لیست صرافی های قانونی در ایران

https://cbi.ir/BanksInstitutions/BankInstitute.aspx

لیست صرافی های قانونی در کانادا

http://www10.fintrac-canafe.gc.ca/msb-esm/public/msb-search/search-by-name/

  • آیا صرافی هایی که در ایران مجوز ندارند قابل اعتمادند؟

تعداد بسیار زیادی صرافی ایرانی در شهر های مختلف کانادا مانند تورنتو و ونکوور وجود دارد اما تعداد بسیار اندکی از آنها مانند صرافی آرمانی در ایران و کانادا فعالیت رسمی و قانونی دارند. متأسفانه در اکثر موارد صرافی های ایرانی در کانادا با وجود ثبت رسمی در کانادا اقدام به پولشویی و قاچاق ارز در ایران می نمایند بدون آنکه ریسک های این کار را به مشتریان خود گوشزد کنند. با توجه به سیاست های جدید مالیاتی و ارزی در ایران پیش بینی می شود مشکلات فراوانی برای افرادی که از طریق صرافی های غیر قانونی اقدام به حواله می کنند پیش بیاید. همانگونه که تا کنون حساب بانکی بسیاری از صرافی های معروف ایرانی در کانادا در شهر های ونکوور و تورنتو به جرم پولشویی ، قاچاق ارز و فعالیت های غیر شفاف در ایران مسدود شده است. هیچ کس به اندازه ی شما دلسوز خودتان نیست.

  • چند نوع حواله کانادا وجود دارد و اختلاف قیمت آنها چقدر است؟

حواله های دلار کانادا به سه دسته کلی تقسیم می شوند. حواله ی نقدی، حواله داخلی و حواله خارجی.

 حواله نقدی به این صورت است که شما در کانادا به صورت نقدی پول خود را تحویل می گیرید. این نوع حواله ارزانترین و سریع ترین نوه حواله پول به کانادا می باشد اما ریسک های زیادی با خود به همراه می آورد. مهمترین ریسک این نوع حواله گرفتار شدن در دام گروه های تبه کار است. شما با این کار نا خواسته  در پولشویی و جرم آنها شریک می شوید. برای اطمینان از امنیت خود همواره از صرافی فاکتور رسمی درخواست کنید، از واریز پول به حساب افراد به جز شرکت تضامنی صرافی در ایران خودداری کنید و مطمئن شوید دست گاههای کارت خوان متعلق به شرکت های رسمی تضامنی صرافی در ایران است. در غیر اینصورت ناخواسته مرتکب قاچاق ارز شده اید.

حواله ی خارجی به اینصورت است که پول شما از کشور هایی مثل امارات و ترکیه از حساب صرافی به حساب بانکی شما در کانادا از طریق سیستم سوییفت حواله می گردد. این حواله ها ۳ تا ۵ روز کاری زمان می برند و از نظر قیمتی بسیار به صرفه هستند. ریسک این نوع حواله ها این است که بانک شما در کانادا ممکن است حواله را قبول نکند یا از شما توضیحات اضافه برای منشا پول بخواهد. در مواردی دریافت حواله ی بانکی از خارج کانادا ممکن است برای حساب بانکی شما مشکل ساز شود. به ویژه اگر مبلغ حواله زیاد باشد یا از مبدأ یک صرافی شناخته نشده یا بدنام به حساب شما واریز گردد. اگر از بانک خود مطمئن نیستید بهتر از این نوع حواله استفاده نکنید.

حواله داخلی امن ترین راه حواله دلار کانادا می باشد. در این نوع حواله پول از حساب یک صرافی در کانادا به حساب بانکی شما واریز می گردد و ریسک مشکلات بانکی در آن بسیار پایین می باشد. این نوع حواله بسته به مبلغ از یک تا ۷ روز کاری طول می کشد. در این نوع حواله هم از توصیه های امنیتی غافل نشوید و فقط پول خود را به حستب شرکا های تضامنی در ایارن واریز نمایید.

  • آیا نرخ حواله دلار کانادا در صرافی های کانادا و ایران متفاوت است؟

نرخ حواله به کشور ی که در آن خرید می نمایید بستگی ندارد. نرخ حواله تابعی از تعداد واسطه ها می باشد. اگر در ایران به صرافی که فعالیت مستقیم در کانادا ندارد مراجعه نمایید نا خواسته باید هزینه ی واسطه گری آن ها را بپردازید. در ایران تعداد معدودی صرافی وجود دارد که در کانادا فعالیت بدون واسطه دارند که صرافی آرمانی از آن جمله است. صرافی آرمانی به عنوان یک صرافی قانونی و ثبت شده در ایران و کانادا مرجع تخصصی حواله های دلار کانادا در ایارن و کانادا می باشد.

 

با ما تماس بگیرید

 

 

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2019 Rmoney 

Log in with your credentials

Forgot your details?